facebook
newsletter

Newsletter - zapisz się!


Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaPrzeczytaj koniecznieOCZYSZCZANIE organizmu - etapy

OCZYSZCZANIE organizmu - etapy

  •  

   Oczyszczanie organizmu

     Jak się zachowuje człowiek chory? Idzie do lekarza, bo chce żyć. Lekarz wypisuje receptę, aby aptekarz mógł żyć. Pacjent realizuje receptę, aby aptekarz mógł żyć. Po przyjściu do domu czyta na ulotce przeciwwskazania do używania oraz skutki uboczne leku. Jeżeli jest ich więcej to wyrzuca lek do kosza, bo chce żyć!


       Jesteśmy tym, czym karmimy swój umysł i ciało. Naukowo udowodniono, że myśl poprzedza działanie. Dopóki nie zmienimy sposobu myślenia, to nic, w naszym życiu nie ulegnie zmianie. Ale zanim to zrobimy należałoby się wcześniej zapoznać z wiedzą praktyczną.


       Oczyszczanie organizmu jest obowiązkową procedurą profilaktyczną.
   Końcowym rezultatem dopiero będzie samoregulacja czyli normalizacja pracy organów. Jeżeli chcemy się dobrze czuć, to powinniśmy 2 razy w roku oczyszczać organizm.


   Zgodnie z chińską teorią regeneracji organizm na drodze uzdrowienia musi przejść 3 etapy:


   OCZYSZCZENIE – detoksykacja, neutralizacja wolnych rodników, soli, metali ciężkich, elementów radioaktywnych, oczyszczenie jelit ze złogów, oczyszczenie wątroby i nerek.


   ODŻYWIANIE – uzupełnienie niedoborów mikro – i makroelementów, witamin, aminokwasów, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i innych ważnych składników niezbędnych do budowy komórek organizmu i przywrócenia funkcji wszystkich narządów organizmu.


   REGENERACJA
   – samo regeneracja i stabilizacja funkcji wszystkich komórek organizmu. Przywrócenie zdrowia przy aktywizacji sił rezerwowych samego organizmu. Stan wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny, a co za tym idzie warto się sobie przyjrzeć w lustrze krytycznym okiem. Większość ludzi przez całe życie „nie sprząta” wnętrza swojego organizmu i dlatego po 40-tym roku życia organizm jest tak zmęczony walką z zanieczyszczeniami, złogami, chorobotwórczymi bakteriami, że zaczyna być bardziej podatny na choroby. Dorosły człowiek może nosić w jelicie cienkim ok. 10-15 kg niestrawionego pokarmu, niewydalonych mas kałowych. A co dzieje się z tymi produktami „przechowywanymi” przez wiele lat w temp. 36,6 stopni Celcjusza, nietrudno sobie wyobrazić!


       Jeżeli chcemy być zdrowi, to powinniśmy utrzymywać jelita w porządku. Jeśli jest inaczej, to sami siebie zatruwamy!


       W zdrowym jelicie znajduje się ponad 500 gatunków bakterii, które przetwarzają resztki pokarmu, niszczą chorobotwórcze bakterie, a także wytwarzają niezbędne dla organizmu witaminy, hormony, enzymy i aminokwasy. Brak tylko jednego rodzaju bakterii może spowodować komplikacje w naszym zdrowiu, np. spożywanie dużych ilości białka zwierzęcego powoduje w jelicie grubym ciągłe procesy gnilne, w wyniku których wydziela się trujący gaz metan, który niszczy bakterie produkujące witaminy z grupy B, a one chronią między innymi nasz organizm przed powstawaniem komórek antynowotworowych.


       Organizm posiada 7 systemów oczyszczania ze śluzówki, substancji smolistych i innych brudów, które gromadziliśmy nieświadomie przez całe życie. Są nimi:
   - jelito grube
   - wątroba
   - nerki
   - tkanka tłuszczowa
   - mięśnie i ścięgna
   - nos, uszy, oczy
   - płuca i skóra


   STOPNIE ZANIECZYSZCZENIA ORGANIZMU:
   •    Człowiek zdrowy zaczyna odczuwać ciągłe zmęczenie
   •    Oprócz ciągłego zmęczenia dochodzą bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała
   •    Alergie
   •    Pojawienie się torbieli, guzów, kamieni, nadwagi
   •    Deformacja organów wewnętrznych, kości, stawów
   •    Choroby układu nerwowego
   •    Rozkład komórek i organów sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych.       W starożytnym Egipcie mówiono, że człowiek do przeżycia potrzebuje ok. ¼ spożywanego pożywienia, a z pozostałych ¾ żyją lekarze.


    

   Czy wiesz, że oczyszczanie powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w roku? Jeśli czujesz przewlekłe przemęczenie Twój organizm jest już mocno obciążony... Zacznij proces oczyszczania już dziś!!!


   Nie wiesz jak to zrobić? Zapraszamy na wizytę do dietetyka, który po szczegółowym wywiadzie ustali z Tobą plan oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn i metali cięzkich !

   POCZUJ WEWNĘTRZNĄ SIŁĘ !

    

   ZAPRASZAMY

   tel: /22/ 407-14-56

   tel: /22/ 407-14-57

   Centrum Medycyny Ekologicznej