facebook
newsletter

Zapisz się do NewsletteraAktualnie znajdujesz się na: Strona głównaStrona głównaZdrowie dzieciASTMA
 • ASTMA - objawy

  W wyniku alergii może rozwinąć się Astma, czyli dychawica oskrzelowa, która charakteryzuje się napadami duszności w wyniku skurczów mięśni gładkich dróg oddechowych. Skurcz utrudnia wydychanie powietrza, co wywołuje kaszel, świszczący oddech, uczucie ciężkości w piersiach i duszność.

   

  ASTMA - przyczyny

  Zazwyczaj przyczyną astmy są:- pasożyty- bakterie: Mycoplazma i Chlamydia- Gronkowiec

  Do zwiększenia się objawów astmy przyczynia się przewlekłe zaśluzowanie, na co ma wpływ:- mleko- mąka pszenna, gluten- cukier, słodycze

   

  PASOŻYTY

  Zanim zaczniemy stosować leki wziewne sterydowe warto sprawdzić obecność jajeczek pasożytów, które mogą zasiedlać pęcherzyki płucne i również dawać oznaki alergii.

  Obecnie ok 95% dzieci w wieku przedszkolnym posiada pasożyty t.j.: lamblia, owsiki, glizda ludzka, glizda psia i kocia.

  Jest to tak powszechny temat, że w zasadzie każdy alergolog powinien kierować dziecko na testy w kierunku obecności pasożytów (badania z kału, przeciwciała z krwi). Niestety zgłaszają się do nas rodziny gdzie wielokrotnie dziecku przepisywane są leki wziewne, leki sterydowe, czasami tylko testy na alergię. Mimo sygnałów rodziców o pasożytach i informacji, że dziecko boli brzuszek, w nocy zgrzyta zębami, jest nadpobudliwe - temat o pasożytach jest pomijany.

  Niepokojący jest fakt, że pomimo wielu artykułów naszej wyśmienitej dr alergolog Ireny Wartołowskiej, która nawoływała do badań w kierunku pasożytów w celu likwidacji astmy oraz opisała wszystkie procedury odrobaczania dzieci oraz świetne efekty lecznicze, lekarze to bagatelizują.Prawdopodobnie powołują się na brak stwierdzenia obecności pasożytów w badaniach laboratoryjnych - i wtedy brak podstaw do odrobaczania.Wiadomo, że pasożyty są bardzo trudne do zdiagnozowania i jednorazowe badanie nie jest w stanie ich zidentyfikować.

   

  Metody diagnostyki w CME:

  W naszym Centrum stosujemy skuteczniejszą metodę jak Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi (w badaniu tym na żywo możemy obserwować obecność pasożytów i ich toksyn, bakterii w tym: Mycoplazmy, Chlamydii, zakwaszone środowisko, które przyczynia się do nagromadzania bakterii i śluzu) oraz skanujące urządzenie diagnostyczne Diacom- ustalające częstotliwość w MHz dla częstotliwości danego pasożytu lub bakterii. W przeciągu miesiąca ustają dzieciom objawy astmy, a w kolejnym miesiącu dochodzi do odbudowy odporności organizmu. Zawsze cała kuracja odrobaczająca musi być połączona z odpowiednim odżywianiem. Dodatkowo wykonujemy testy na nietolerancje pokarmowe z konsultacją dietetyczną, które pozwalają na wdrozenie indywidualnego leczenia dietetycznego.

   

  MYCOPLAZMA I CHLAMYDIA

  Mycoplasma pneumoniae oraz Chlamydia pneumoniae są bakteriami wywołującymi stany zapalne, m.in. atypowe zapalenie płuc. Bakterie, po przedostaniu się do dróg oddechowych powodują uwalnianie się toksycznych substancji przez komórki drobnoustroju, co następnie prowadzi do rozwoju zmian naciekowych w płucach i szeregu innych objawów, często przypominające objawy alergii i astmy. W Polsce najczęstszym patogenem bakteryjnego, pozaszpitalnego zapalenia płuc jest Streptococcus pneumoniae.

  Fotolia_49592089_XS.jpg

  Obecność wyżej wymienionych bakterii, oraz obecność pasożytów może dla alergologa być potwierdzeniem przyczyny objawów astmy i alergii, ale trzeba mieć dużo szczęścia, aby badania laboratoryjne to wykryły. Jednorazowe odrobaczenie dziecka również nie daje pożądanych efektów. Terapia powinna być kompleksowa, z odpowiednią dietą i błonnikiem, nawodnieniem organizmu i tym podobne. Pasożyty zostawiają miliony jajeczek w naszym organizmie, a jako przetrwalniki są w stanie żyć 40-50 lat.

   

   

  Czas odnaleźć przyczynę!

  Badanie Mikroskopowe Krwi oraz Test Scanerem Diacom potwierdzi bądż wykluczy obecność pasozytów, wyżej wymienionych bakterii w organizmie dziecka.

  Doświadczeni specjaliści w zakresie oczyszczania organizmu.