facebook
newsletter

Zapisz się do NewsletteraAktualnie znajdujesz się na: Strona głównaStrona głównaZdrowie dzieciAUTYZM
 •  Diagnoza … AUTYZM

       Nie istnieje definicja autyzmu, bo nie mamy tu do czynienia z jednym zaburzeniem, tylko z tak zwanym spectrum autystycznym. Do charakterystycznych objawów autyzmu należą: zaburzenia mowy, niezmienny wyraz twarzy, trudności w kontaktach społecznych, niezrozumienie uczuć i punktu widzenia innych, izolowanie się podczas zabawy, nadwrażliwość na dźwięki, zapachy lub kolory, nadpobudliwość ruchową, przymus wykonywania pewnych czynności, kołysanie się, uderzanie głową, kręcenie się w kółko, nieumiejętność nawiązania kontaktu wzrokowego .U podstaw autyzmu może znajdować się wiele przyczyn, badania na ten temat nadal trwają.
   
   

  Plan działania ….

  Prawidłowa dieta

   

   
        Zdecydowanie polecamy TEST NA NIETOLERANCJE POKARMOWE, który jednoznacznie wskaże, których pokarmów dziecko nie toleruje, a które należy natychmiast wykluczyć. Na konsultacji z doświadczonym dietetykiem medycznym dowiemy się na jaki czas należy produkty wyeliminować, gdzie mogą one występować oraz jakim, bezpiecznym pożywieniem zamienić, tak aby nie „nabawić się” niedoborów pokarmowych. Średni czas po którym zauważamy poprawę to ok. miesiąc od restrykcyjnego zastosowania się do diety.
  Jakie znaczenie ma dieta? Warto wysłuchać mamy Abi – dziewczynki, u której zdiagnozowano autyzm …
   
   
  Szczepienia
   
        W ostatnim czasie można spotkać się z wieloma kontrowersjami odnośnie wpływu szczepień na powstawanie autyzmu. Warto jest zapoznać się a argumentami obu stron, aby móc podjąć ostatecznie decyzję. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wywiadem z Prof. Marią Dorotą Majewską:
   
   
  Z naszego doświadczenia wynika, że spory odsetek dzieci, u których zdiagnozowano autyzm ma przekroczony poziom metali ciężkich.  Na podstawie Analizy Pierwiastkowej Włosa otrzymujemy informację, o poziomie metali ciężkich we włosach (glin, ołów, rtęć, arsen, kadm).
   
  Dodatkowo …
   
        Dziecko ze stwierdzonym autyzmem potrzebuje również innych wspomagających terapii. Dobrym rozwiązaniem jest terapia czaszkowo – krzyżowa, która nie jest masażem, lecz bardzo delikatną ręczną manipulacją (dlatego tak chętnie akceptowana przez dzieci) w obrębie czaszki, kości krzyżowej, okolic kręgosłupa i całej tkanki łącznej. 
  Terapeuta pracując obserwuje za pomocą bardzo lekkiego dotyku nieprawidłowe napięcia tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele. Napięte tkanki stanowią barierę dla fizjologicznego przepływu płynu mózgowo - rdzeniowego. Sytuacja taka występuje u każdego autystycznego dziecka.
   
  W walce o zdrowie dziecka Nie możemy zapomnieć o …
   
  Terapii przeciwpasożytniczej i przeciwgrzybiczej ( w celu zweryfikowania obecności w organizmie dziecka pasożytów / grzybicy należy wykonać Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi oraz Test Scanerem Diacom
   
  Eliminację metali ciężkich z ustroju (w celu ustalenia obecności metali we krwi służy – Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi, w celu ustalenia obecności metali ciężkich w tkankach – Analiza Pierwiastkowa Włosa)
   
  Uszczelnianiu jelit (poprzez wykluczenie produktów nietolerowanych oraz zastosowanie preparatów odbudowujących „przeciekające jelito”)
   
  Regulowaniu trawienia (podaż enzymów trawiennych)
   
  Podaż NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych)
   
  Regulację trzustki i wspomaganie pracy wątroby
   
  Wspomaganie oczyszczania organizmu z toksyn
   
  Im wcześniej poddamy dziecko powyższym terapiom – tym lepszy efekt osiągniemy. 
   
  Zaufaj naszym specjalistom!