facebook
newsletter

Newsletter - zapisz się!


Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaMedycyna Ekologiczna

Medycyna Ekologiczna

 • CZYM JEST MEDYCYNA EKOLOGICZNA?

  medeko1.jpg

   

      Medycyna ekologiczna jest to dyscyplina medyczna, która bada i ocenia wpływ czynników środowiskowych na człowieka, kładąc szczególny nacisk na skutki działania pokarmów, środków chemicznych, wody, jakości powietrza w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Traktuje ona każdego pacjenta jako odrębną jednostkę, która funkcjonuje w unikalnym środowisku i wymaga odpowiedniej terapii.

      Medycyna ekologiczna pozwala nam prawidłowo zrozumieć każdy proces chorobowy w oparciu o genetyczny profil danego chorego i środowiskowe czynniki stresujące.

    W momencie, gdy odkryjemy przyczynę problemu zdrowotnego, rozpoczynamy bezpośrednie, konkretne leczenie, oparte na minimalnym wykorzystaniu środków farmakologicznych i skutecznym eliminowaniu ich negatywnych skutków ubocznych. Leczenie składa się z modyfikacji środowiska  i diety, podawania preparatów uzupełniających składniki odżywcze, immunoterapii stosowanej w zastrzykach lub podjęzykowo, detoksykacji (metodą wlewów dożylnych lub w saunie), modyfikacji zaburzeń układu hormonalnego i metabolicznego przy pomocy naturalnych produktów lub hormonów oraz terapii chelatowej przy zatruciach metalami ciężkimi, w chorobach układu sercowo-naczyniowego, chorobach degeneracyjnych, itp.
   

 • POLECAMY:

 •  
       Dr Józef Krop, który napisał książkę "Ratujmy się - elementarz medycyny ekologicznej" ratujmy_sie_elementarz_medycyny_ekologicznej.jpguświadomił mi jak ogromna jest potrzeba integracji medycyny. Jako pierwszy lekarz w Polsce wyjaśnia nam termin medycyny ekologicznej i uświadamia przyczynę problemów zdrowotnych. Jest dla mnie inspiracją, z której czerpię wiedzę.  Moja  dotychczasowa praktyka i doświadczenie w badaniach diagnostycznych w kierunku obciążeń organizmu znalazła w końcu swoją nazwę Medycyny Ekologicznej. Dziękuję za takich ludzi jak dr Józef Krop.

      Zachęcam wszystkich, którzy chcą zachować zdrowie, aby usuwali przyczyny chorób i zapobiegali ich rozwojowi.

     Polecam wywiad z dr Kropem, który opowiada o medycynie naturalnej i ekologicznej.

    Dziękuję wszystkim osobom, które tworzą to Centrum wspólnie ze mną. Zachęcam lekarzy i osoby chętne do współpracy, aby przyłączyli się do tego rewolucyjnego nurtu.

   

  Jolanta Ławcewicz - Centrum Medycyny Ekologicznej